Consiliul ABRM (2012-2016)

Nume, Prenume Instituţia, Postul Atribuţii Contacte
Mariana Harjevschi
Biblioteca Municipală
„B. P. Hasdeu”
director general
Preşedinte (022) 22 33 60
mharjevschi@hasdeu.md
mharjevschi@gmail.com
bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt, 148
mun. Chişinău
Natalia Cheradi
Biblioteca Ştiinţifică ASEM
director adjunct
Vice-Preşedinte (022) 40 29 64
cheradi@lib.ase.md
str. Bănulescu Bodoni, 59
mun. Chişinău
Tatiana Coşeri
Biblioteca Municipală
„B. P. Hasdeu”
director adjunct
Vice-Preşedinte (022) 27 85 92
tcoseri@hasdeu.md
bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt, 148
mun. Chişinău
Renata Cozonac
Camera Naţională
a Cărţii
şef serviciu
Membru (022) 29 59 16
abrm.moldova@gmail.com
bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt, 180
mun. Chişinău
Lilia Tcaci
Biblioteca Naţională pentru Copii
„Ion Creangă”
director adjunct
Membru (022) 22 95 56
litcaci@gmail.com
str. Şciusev, 65
mun. Chişinău
Galina Musteaţă
Biblioteca Publică
Orăşenească, Ştefan Vodă
director
Membru (0242) 25 211
musteatsagalina@mail.ru
str. 31 August, 2
or. Ştefan-Vodă
Valentina Chitoroagă
Camera Naţională
a Cărţii
director
Membru (022) 29 57 46
valentina.chitoroaga@gmail.com
bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt, 180
mun. Chişinău
Viorica Lupu
Biblioteca Republicană
Ştiinţifică Agricolă a UASM
director adjunct
Membru (022) 43 25 92
v.lupu@uasm.md
str. Mirceşti, 42
mun. Chişinău
Zinaida Stratan
Biblioteca Tehnico-
Ştiinţifică UTM
director
Membru (022) 50 99 71
zstratan@mail.utm.md
str. Studenţilor, 2 bloc 5-519
mun. Chişinău
Ecaterina Scherlet
Biblioteca Universităţii
Pedagogice
„Ion Creangă”
director
Membru (022) 35 83 55
scherlet@mail.ru
str. I. Creangă, 1
mun. Chişinău
Angela Olărescu
Biblioteca Publică Cricova
director
Membru (022) 45 34 88
biblioteca-cric@mail.ru
str. Minerilor, 2
or. Cricova
Ludmila Ouş
Biblioteca Municipală
„Eugeniu Coşeriu” Bălţi
director
Membru (0231) 23 4 59
bibliobalti@gmail.com
str. Puşkin, 34
mun. Bălţi
Maria Cudlenco
Biblioteca Publică
Crihana Veche
director
Membru (0299) 72 2 42
mcudlenco@gmail.com
s. Crihana Veche
r-ul Cahul
Valentina Cotorobai
Direcţia Raională Cultură şi Turism
specialist
Membru (0269) 23 0 76
cotorobai63@gmail.com
str. M. Hîncu, 126
or. Hînceşti
Elena Butucel
Biblioteca Municipală
„B. P. Hasdeu”
director adjunct
Membru (022) 22 11 85
butucel.hasdeu@gmail.com
bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt, 148
mun. Chişinău
Rodica Avasiloaie
Biblioteca Academiei
de Muzică, Teatru şi
Arte Plastice
director
Membru (022) 24 23 38
rodica.avasiloaie@gmail.com
A. Mateevici, 87
mun. Chişinău
Elena Bordian
Biblioteca Republicană
Tehnico-Ştiinţifică IEFS
director
Membru (022) 50 11 31
bordiane@mail.ru
str. I. Creangă 45
mun. Chişinău
Nelly Ţurcan
Catedra Biblioteconomie şi
Asistenţă Informaţională,
USM
doctor conferenţiar universitar
Membru (022) 57 75 46
tsurcannelly@gmail.com
str. A. Mateevici, 60
mun. Chişinău
Liubov Arion
Direcţia Generală
Educaţie,
Tineret şi Sport
specialist principal
Membru (022) 23 49 75
arion_liuba@mail.ru
str. Mitropolit Dosoftei, 99
mun. Chişinău
Zinaida Slutu
Liceul Teoretic
„Spiru Haret”
şef
Membru (022) 22 60 90
z_zinaida@yahoo.com
str. Maria Cebotari, 53
mun. Chişinău
Ambroci Tatiana
Biblioteca Colegiului de Construcţii
şef
Membru (022) 73 92 00
t_ambroci@yahoo.com
str. Gh. Asachi, 71
mun. Chişinău

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *